Kontakt/ najczęstsze pytania
Sekcja w Koszycach Wielkich
Sala Gimnastyczna
Szkoła Podstawowa w Koszycach Wielkich
ul. Szkolna 22, 33-111 Koszyce Wielkie
Sekcja w Łącku
Sala Gimnastyczna
Szkoła Podstawowa w Zabrzeży
Zabrzeż 117, 33-390 Łącko
Kontakt: 516 030 932
Gdzie odbywają się zajęcia?
Obecnie zajęcia akrobatyki odbywają się w dwóch miejscowościach. W Koszycach Wielkich (gmina Tarnów) na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej, oraz w Zabrzeży w Szkole Podstawowej (Gmina Łącko).
Jak mogę zapisać dziecko na zajęcia?
Zapisów należy dokonywać tylko telefonicznie.
Kiedy mogę zapisać dziecko na zajęcia?
Pierwszy nabór ogłaszany jest zazwyczaj końcem sierpnia. We wrześniu również możliwe są zapisy, tak samo w pozostałych miesiącach roku. Natomiast szanse na dołączenie do grupy w późniejszych miesiącach maleją.
Jak często odbywają się zajęcia?
W Koszycach Wielkich- zajęcia dla dzieci 5-8 lat odbywają się 1x w tygodniu w piątki. Dzieci, które dochodzą do wprawy, zachęcamy do częstszych zajęć 2 lub 3x tygodniowo.
W jakich godzinach odbywają się zajęcia?
Godziny są uzależnione od wieku dziecka oraz poziomu zaawansowania. Patrz (grafik zajęć).
Ile kosztują zajęcia?
Koszt jest uzależniony od ilości tygodniowych treningów. Patrz tabela (cennik).
Kiedy należy wnieść opłatę za zajęcia?
Opłatę za zajęcia należy uiścić do 10 dnia za dany miesiąc. Płatność tzw. z góry za dany miesiąc. Wyjątkiem są dzieci, które dołączają do grupy w trakcie miesiąca.
Czy opłata za zajęcia jest stała?
Tak. Opłata jest stała.
Na jaki numer konta należy dokonywać płatności?
33 8805 0009 0049 1161 2000 0010 (Szczegóły znajdują się w tabeli (cennik)
Czy mogę pomniejszyć opłatę ze względu na nieobecność dziecka na zajęciach?
Nie. Opłata za zajęcia jest stała i ma charakter miesięcznej składki.
Czy muszę dokonać wpłaty za miesiące, w których dziecko było nieobecne?
Tak. Podpisując umowę uczestnictwa dziecka w zajęciach, biorą Państwo odpowiedzialność za obecność dziecka.
Czy dziecko musi coś potrafić, by dołączyć do zajęć?
Brak wcześniejszego kontaktu ze sportem nie jest przeciwskazaniem. Natomiast przeciwskazaniami są: nadmierna otyłość, problemy stawowe, kardiologiczne i inne ciężkie schodzenia powodujące ograniczenia w codziennym funkcjonowaniu.
Czy akrobatyka jest niebezpiecznym sportem?
Tak. Akrobatyka należy do sportów podwyższonego ryzyka. Pod uwagę należy wziąć poziom zaawansowania wykonywanych skoków, warunków treningowych oraz poziomu zaawansowania zawodnika. Teoretycznie im trudniejsza ewolucja, tym większe ryzyko doznania kontuzji. Co mówi nam wieloletnia praktyka? Początki są najtrudniejsze, a nasze treningi służą do stopniowej i adekwatnej nauki. Tak by stopniowo zwiększać natężenie treningowe. Najwięcej potknięć doznajemy w momencie rozpoczęcia swojej przygody z akrobatyką. Czy to błąd? Oczywiście, że nie. To naturalny proces uczenia się. Dzięki opiece trenerskiej błędy można zredukować do minimum. Dlatego stworzyliśmy takie miejsca jak nasze, wyposażone w profesjonalny sprzęt oraz wiedzę trenerów, by ryzyko doznanych kontuzji zminimalizować do zera.
Ile trzeba ćwiczyć, żeby się czegoś nauczyć?
To zależy od wielu rzeczy. Przede wszystkim, z jakiego miejsca obecnie zaczynamy swoją przygodę. Na szybszy postęp może liczyć osoba, która regularnie uprawia sport, niż ta, która nie miała z nim styczności. Prostych elementów możemy nauczyć się już na pierwszym treningu, np. przewrotów w przód lub w tył. Osoby bardzo wysportowane mogą nauczyć się salta nawet na jednym treningu. Natomiast, są pojedyncze przypadki na kilkaset osób zaczynających przygodę z akrobatyką. Akrobatyka jest wymagającym sportem, do którego nasze ciało musi zostać wcześniej przygotowane. Na ogół dzieci, które zaczynają bez wcześniejszego kontaktu ze sportem, widoczne efekty w postaci pierwszych przejść, salt osiągają po 12 miesiącach treningów.
Masz wątpliwości?
Zapraszamy do kontaktu!